Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne – propozycje

Chcesz, aby twoje dziecko rozwijało swoje pasje, pozyskiwało nowe umiejętności i szlifowało talent? Zapisz je na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne! Spectrum możliwości jest naprawdę ogromne, więc możesz dowolnie wśród nich przebierać. Jakie opcje pozostają do twojej dyspozycji? Kilka z nich opisaliśmy poniżej.

Zajęcia pozalekcyjne – wybrane propozycje:

Zajęcia plastyczne – organizowane w coraz większej ilości szkół oraz domach kultury. W ich trakcie dzieci uczą się równo kolorować, dobierać barwy oraz ćwiczą swoją kreatywność i wyobraźnię. Oczywiście program zajęć się mocno zróżnicowany i nie opiera się jedynie na rysunku czy malowaniu. Maluchy robią też figury z masy solnej, szarego papieru czy rolek po papierze toaletowym. Poza tym dowiadują się jak robić witraże, lepią z gliny, odciskają na plastycznym materiale kształty itp. Różnorodność zajęć jest zróżnicowana, więc nie ma mowy o monotematyczności.

Zajęcia teatralne – pozwalają kształtować zdolności aktorskie. To zajęcia pozalekcyjne opierające się głównie na próbach i wystawianiu spektakli. Odpowiednie zarówno dla nieco młodszych, jak i nieco starszych dzieciaków.

Nauka gry na instrumencie – największą popularnością cieszy się gra na gitarze, ale nie tylko. Dziecko może szkolić się także z gry na skrzypcach czy na fortepianie. Pierwsze lekcje polegają na poznaniu podstaw, nut, skal, akordów. Dalej uczestników szkoli się z zakresu rytmiki, melodyjności, stylów muzycznych. Ćwiczenia praktyczne przeplatają się z wykładami teoretycznymi.

Taniec – to propozycja, z której szczególnie chętnie korzystają dziewczyny. Nauka baletu czy tańca nowoczesnego to świetna frajda i możliwość wykształcenia utrzymywania prawidłowej postawy oraz wzmocnienia mięśni. Biorąc w nich udział można poprawić gibkość, rozciągnąć mięśnie, a także nauczyć się różnych technik tańca w takim stopniu, by związać z nim w przyszłości swoją karierę i np. wziąć udział w konkursie.

Języki obce – zajęcia pozalekcyjne w formie kursu językowego to inwestycja w przyszłość dziecka. Znajomość języków obcych mocno przydaje się na rynku pracy, w przyszłości zwiększa szansę na znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia i ułatwia podróżowanie. Co więcej, im wcześniej rozpocznie się naukę, tym szybciej pojawiają się rezultaty, a biegłość posługiwania się danym językiem będzie znacznie lepsza. Których języków warto się uczyć? Z pewnością angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego, czeskiego, języków skandynawskich i chińskiego.

Zajęcia sportowe – w szczególności ucieszą chłopców. Gra w piłkę nożną, tenis, pływanie, wspinaczka czy zajęcia ze wschodnich sztuk walki dostarczą im mnóstwa radości i pozytywnie odbiją się na zdrowiu – poprawią sprawność i kondycję fizyczną oraz pozwolą uniknąć coraz częstszej wśród dzieci otyłości.