Języki, których warto się uczyć

Znajomość języków obcych to coś, co ogromnie przydaje się w życiu. Daje możliwość kształcenia się za granicą, podróżowania, a w przyszłości podjęcia pracy w dobrej firmie, która zapewni odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Jakie języki opłaca się znać i których z nich warto uczyć dziecko już od najmłodszych lat? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu.

Języki, których opłaca się uczyć od najmłodszych lat:

  1. Język angielski – jego przynajmniej podstawowa znajomość to w dzisiejszych czasach podstawa. Umiejętności posługiwania się nim w mowie i piśmie wymaga większość pracodawców, więc by zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia, warto się go uczyć już od maleńkości. Co więcej, posługuje się nim mnóstwo osób na całym świecie, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że wyjeżdżając za granicę spotkamy kogoś, z kim będziemy mogli się w nim porozumieć, zapytać go o drogę lub poprosić o pomoc.
  2. Języki niemiecki, rosyjski i czeski – znajomość języków, którymi posługują się nasi sąsiedzi, również stwarza mnóstwo możliwości podjęcia pracy zarobkowej np. w firmach handlowych, które zajmują się eksportem i importem towarów. To jednak nie wszystko! Warto je znać także wtedy, gdy planuje się karierę w branży związanej z ekonomią i zarządzaniem.
  3. Języki francuski i włoski – dlaczego warto się ich uczyć (dowiedz się więcej o językach)? Bo Polska handluje również z Francją i Włochami. Co więcej, sporo firm z obu tych krajów otwiera w naszym kraju filie, w których zapotrzebowanie na pracowników znających jednocześnie język polski i francuski/włoski jest duże.
  4. Języki skandynawskie (duński, norweski, szwedzki, fiński) – ich znajomość otworzy drzwi do kariery w przedsiębiorstwach funkcjonujących w krajach skandynawskich, ale nie tylko. Polskie firmy też wchodzą na tamtejszy rynek, więc zależy im na tym, by zatrudniać ludzi umiejących się nimi posługiwać. Poza tym znając języki skandynawskie lepiej i szybciej porozumiesz się z tamtejszymi mieszkańcami w trakcie wyjazdu. Należy również dodać, że kultura tych krajów jest zachwycająca, więc choćby dlatego warto uczyć się wyżej wspomnianych języków.