Nauka przez internet – kilka słów o zastosowaniu w firmie

E-learning zyskuje coraz więcej nowych zastosowań. Sprawdza się nie tylko w szkole, ale i w firmach. Ostatnimi czasy sporo przedsiębiorców wykorzystuje go do szkolenia pracowników. Pomysł wydaje się świetny, ale czy nauka przez internet ma w tej przestrzeni rację bytu? O tym, dlaczego warto się na nią zdecydować i jakie przynosi korzyści, piszemy w dalszej części artykułu, zatem zapraszamy do lektury!

Nauka przez internet – dlaczego warto zaoferować ją pracownikom?

Nowoczesne rozwiązanie jakim jest e-learning stwarza ogrom możliwości, również jeżeli chodzi o dokształcanie pracowników. Dlaczego warto w niego zainwestować? Przede wszystkim dlatego, że pracownicy zyskają nowe i sprawdzone źródło wiedzy, z którego będą mogli korzystać w każdej wolnej chwili, również w siedzibie firmy. Z pewnością chętniej zaczną poszerzać swoje kwalifikacje w godzinach pracy aniżeli po godzinach, niemniej dzięki ciągłemu dostępowi online, nauka w domu też stanie się możliwa, a to spory atut.

Warto również dodać, że zorganizowanie kursu internetowego wymaga mniejszego nakładu pracy i zdecydowanie mniejszych środków finansowych niż przygotowanie go w formie prezentacji multimedialnych oraz spotkań. Brak sztywnych ram czasowych też przeważa na jego korzyść i pozwala rozwiązać problem ewentualnych nieobecności czy napiętego grafiku.

Poza tym możliwość samodzielnego selekcjonowania materiałów, wyznaczania odpowiednich dla siebie godzin nauki i dostosowania jej tempa do własnych możliwości przynosi dużo lepsze rezultaty niż uczestnictwo w kilkugodzinnych i niejednokrotnie nudnych wykładach. Można zatem stwierdzić, że nauka przez internet odpowiada aktualnym potrzebom zapracowanych ludzi, którym ciężko znaleźć czas na wzięcie udziału w tradycyjnym szkoleniu, właśnie z powodu ograniczeń czasowych.

Korzyści wynikające z wdrożenia e-learningu w firmie

Nie da się ukryć, że nauka online przynosi mnóstwo korzyści, nie tylko przedsiębiorcom, ale i pracownikom. Wśród najważniejszych z nich bez wątpienia należy wymienić:

  • niskie koszty organizacji – nie trzeba wynajmować sali konferencyjnej, opłacać wykładowców czy pokrywać kosztów związanych z wynajęciem firmy, która zajmie się przygotowaniem całego przedsięwzięcia;
  • brak przerw w pracy – przeprowadzenie tradycyjnego szkolenia wymaga oderwania pracowników od wykonywania ich obowiązków, co w przypadku produkcji może generować straty;
  • brak dezorganizacji – nauka przez internet pozwala wyeliminować przerwy w wykonywaniu obowiązków służbowych, które mogą dezorganizować plan zajęć oraz wpływać na wydajność pracy zatrudnionych osób;
  • szeroki zakres – z nauki online może skorzystać każdy pracownik, który uzyska dostęp do szkolenia;
  • elastyczność – każde szkolenie można modyfikować, rozbudowywać i dostosowywać do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa;
  • wygoda – pracownicy mogą uczyć się gdziekolwiek chcą i o wybranej przez siebie porze;
  • skuteczność – dzięki możliwości dostosowania tempa nauki do własnych możliwości, pracownicy przyswajają wiedzę dużo szybciej i skuteczniej, co korzystnie odbija się na funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.

Jak można zauważyć, nauka przez internet to świetne rozwiązanie, które sprawdza się również w firmach, dlatego gorąco zachęcamy do jego wdrażania. Szkolenia online przyniosą mnóstwo korzyści, m.in. pomogą podwyższyć kwalifikacje zatrudnionych osób i umożliwią sprawniejszy rozwój przedsiębiorstwa.

Na sam koniec dodamy tylko, że nauka przez internet jest też odpowiednia dla dzieci. Oferuje ją m.in. polskaszkolainternetowa.pl. Dysponuje ona świetną platformą i działa poza granicami kraju!