Nauka języka dla najmłodszych

Jakie korzyści zapewnia nauka języka od najmłodszych lat?

Wydaje ci się, że uczenie małego dziecka języka obcego nie jest dobrym rozwiązaniem, bo przysporzy mu niepotrzebnych problemów? Niestety mylisz się, bo jest zupełnie odwrotnie! Nauka języka obcego od najmłodszych lat niesie ze sobą mnóstwo korzyści, o których dowiesz się z dalszej części artykułu.

Nauka języka obcego i jej wpływ na dziecko

Uczenie się nowego języka i związane z tym zapamiętywanie nowych słówek to doskonały trening dla pamięci.
Poznawanie nowego języka wspomaga rozwój umysłowy dziecka, dzięki czemu lepiej i szybciej przyswaja nowe informacje.
Nauka języka daje możliwość poznania nowych kultur i zachowań społecznych.
Zdobywanie wiedzy przez zabawę zapewnia wymierne korzyści i powoduje, że maluch nie kojarzy nauki z przykrym obowiązkiem, lecz zabawą. W związku z tym chętniej i bez większego wysiłku poznaje nowe zagadnienia.

Wczesna nauka języka obcego pozwala lepiej opanować akcent i osłuchać się z językiem, a to bardzo dobrze wpływa na rozumienie ze słuchu.
Jednoczesna nauka dwóch języków ojczystego i obcego stymuluje rozwój obu półkul mózgowych.
Nauka języka od najmłodszych lat sprawia, że można przeznaczyć na jego opanowanie więcej czasu, a to bardzo korzystnie odbije się na stopniu jego znajomości.
Małe dzieci traktują naukę języka jak zabawę, dlatego mogą zaznajamiać się z nim w naturalny i spontaniczny sposób. To też rzutuje na ich stosunek do danego języka i powoduje, że chętniej się go uczą, a to z kolei przekłada się na doskonałe rezultaty.
Maluchy nie boją się popełniać błędów, więc nie zniechęcają się, gdy im coś nie wyjdzie, tylko podejmują kolejną próbę. Dzięki temu są w stanie lepiej i szybciej nauczyć się nie tylko swobodnie rozmawiać ale i pisać w danym języku.
Dzieci uczące się języka obcego łatwiej przyzwyczajają się do obcobrzmiącej mowy, więc nie mają większego problemu ze zrozumieniem tego, co mówi do nich nauczyciel.

Jak widzisz, korzyści wynikających z wcześnie podjętej nauki języka obcego przez dziecko jest całkiem sporo. Warto zatem wykorzystać otwierające się przed maluchem możliwości i nie zwlekać z zapisaniem go na dodatkowe zajęcia językowe. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapozna się z artykułem pod tym linkiem.