Niezbędnik pierwszoklasisty

Moment, kiedy dziecko rozpoczyna szkołę podstawową

To nie tylko jeden z ważniejszych dni i bardzo stresujących zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców, ale także sporo przygotowań i wydatków. Rozpoczęcie podstawowej szkoły to pewna inwestycja i musi być dobrze rozplanowana, w końcu dziecku nie może niczego zabraknąć w roku szkolnym. Warto też zauważyć promocje, jakie towarzyszą artykułom tuż przed rozpoczęciem się roku szkolnego. Niezbędnik pierwszoklasisty jest naprawdę spory, bo jest to już czas rozpoczęcia przez dziecko nauki tak naprawdę na poważnie.

O czym trzeba pamiętać kompletując taki niezbędnik pierwszoklasisty.

Po pierwsze i chyba najważniejsze są tutaj podręczniki, jak dobrze wiemy, każda szkoła, program, czy indywidualne nauczanie wymaga określonego kompletu podręczników. Tutaj odgórnie mamy podaną rozpiskę potrzebnych książek dla dziecka. Zazwyczaj są to podręczniki wraz z zeszytami ćwiczeń do różnych przedmiotów, między innymi do języka polskiego, środowiska, matematyki i innych. W kolejnych klasach oczywiście dochodzą kolejne przedmioty i jest tego coraz więcej. Oczywiście do wszystkich przedmiotów potrzebne są zeszyty. Trzeba pamiętać, że początek szkoły podstawowej to zeszyty w „grube” linie do języka polskiego. Dzieci dopiero uczą się pisać. Do innych przedmiotów zwykle są to zeszyty w kratkę oraz do geometrii zeszyt gładki. Nauczyciele często mają swoje preferencje.

Niezbędnik pierwszoklasisty to nie tylko podręczniki oraz zeszyty.

Oprócz nich dziecko potrzebuje cały zestaw przyborów szkolnych. Do nich zdecydowanie należą: wieczne pióro, atrament w postaci nabojów, długopis, ołówki, kredki ołówkowe oraz pastele, gumkę do mazania, flamastry i inne kolorowe pisaki. Oczywiście do geometrii potrzebny jest kątomierz, linijki i ekierki, ale zwykle na tym etapie nauczania nie są jeszcze potrzebne. Najwięcej materiałów potrzebnych jest na sztukę oraz technikę, a więc papiery kolorowe, bibuły, plasteliny, jednak te najczęściej kupuje się na bieżąco.

Jak się okazuje początek szkoły to sporo przygotowań i zakupów, ale może właśnie dzięki nim